01012012 sunnuntai: etureidet 1.1.2012 Päivi Tykkää Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä Tää kuva oli pakko laittaa, vaikka se on tavallansa täydellisen epäonnistunut, niin siitä tulikin aika hauska :D Tänään siis oli vuorossansa takareidet. Ihan samalla setillä mentiin kuin tässä on menty hetken aikaa. Kokeilin vaan tänään uutta jalkaprässiä, uu mama. Olihan kivaa. -crossi -kyykky -pystyhacki tangolla -vatsoja -jalkaprässi -reiden ojennus -vatsoja -venyt Sittehän taas saunan kautta kotio ja koirien kanssa lenkille. Palautettiin eilen lainaamamme Vares, Sukkanauhakäärme. Aika perus Varesta. Hyvä sellainen kyllä. Tykkäsin. Siinähän se meni tytölle villasukkaa kutoessa :) Niin, miten siis meni meidän uusi vuosi :D Syödessä ja sukkaa kutoessa, leffaa tsiigatessa… ja mitäs muuta. Yksi olut juotiin puoliksi nachoja syödessä, oooo, villi meno siis. Puolen yön aikaan vain minä olin enää jalkeilla :D No eipähän ainakaan tukan juurta jomottanut tänään. Muo ei nykyisin kyllä hotsita lainkaan tuo bilettäminen. Ohan se joskus kivaa joo, mut mä niin vihaan sitä dagen efteriä, että pelkästään sen takia ei huvita lähteä. Olen erittäin tyytyväinen uuden vuoden aattoon näinkin, mitä se oli, itse asiassa se oli aika täydellinen…ainut että tyttö ei ollut kotona, mutta mä tiedän, että sillä on ollut tosi hauskaa pikkusiskonsa ja mummin ja mummin miehen kanssa mökillä. Niin on ollut mummilla ja hänen miehelläänkin hauskaa tyttöjen kanssa. Nyt ois ruokakin mukavasti valmis. Ei muuta kuin lohta nassuun ja sitten alottelen sen toisen villasukan likalle :) Saapi sitten vaikka jo heti huomenna uudet villasukat jalkaansa… mun pieni :) P.S Ei ollut salilla ruuhkaa…ylläri :D rakastan ruoka treenaan treenikuvia viihde Lue myös: Kunto check ! 07.07.2015 Mun Strömsö 29.06.2015 Fitness ei ole kirosana! 24.06.2015 Miksi aina minä? 10.06.2015 Hyvin menee mutta menkööt 20.05.2015 Body Fitness Kudon kotona Päivi
Tää kuva oli pakko laittaa, vaikka se on tavallansa täydellisen epäonnistunut, niin siitä tulikin aika hauska :D
Tänään siis oli vuorossansa takareidet. Ihan samalla setillä mentiin kuin tässä on menty hetken aikaa. Kokeilin vaan tänään uutta jalkaprässiä, uu mama. Olihan kivaa.
-crossi -kyykky -pystyhacki tangolla -vatsoja -jalkaprässi -reiden ojennus -vatsoja -venyt
Sittehän taas saunan kautta kotio ja koirien kanssa lenkille. Palautettiin eilen lainaamamme Vares, Sukkanauhakäärme. Aika perus Varesta. Hyvä sellainen kyllä. Tykkäsin. Siinähän se meni tytölle villasukkaa kutoessa :) Niin, miten siis meni meidän uusi vuosi :D Syödessä ja sukkaa kutoessa, leffaa tsiigatessa… ja mitäs muuta. Yksi olut juotiin puoliksi nachoja syödessä, oooo, villi meno siis. Puolen yön aikaan vain minä olin enää jalkeilla :D
No eipähän ainakaan tukan juurta jomottanut tänään. Muo ei nykyisin kyllä hotsita lainkaan tuo bilettäminen. Ohan se joskus kivaa joo, mut mä niin vihaan sitä dagen efteriä, että pelkästään sen takia ei huvita lähteä. Olen erittäin tyytyväinen uuden vuoden aattoon näinkin, mitä se oli, itse asiassa se oli aika täydellinen…ainut että tyttö ei ollut kotona, mutta mä tiedän, että sillä on ollut tosi hauskaa pikkusiskonsa ja mummin ja mummin miehen kanssa mökillä. Niin on ollut mummilla ja hänen miehelläänkin hauskaa tyttöjen kanssa.
Nyt ois ruokakin mukavasti valmis. Ei muuta kuin lohta nassuun ja sitten alottelen sen toisen villasukan likalle :) Saapi sitten vaikka jo heti huomenna uudet villasukat jalkaansa… mun pieni :)
P.S Ei ollut salilla ruuhkaa…ylläri :D
