Etusivu › 19092010 sunnuntai; jalka- ja vatsatreeni

19092010 sunnuntai; jalka- ja vatsatreeni

Nonnih. Kuulkaas, maailman ihme on taas tapahtunut. Minä heräsin tänään klo 12 :o Oli kyllä niin dorga olo, että terve. Johtunee siitä, että hengailin eilen Flamingossa puoleen yöhön :) (olin leffassa, syömässä, kahvilla jne.) Kun tulin sieltä kotiin, kävin koirien kanssa ja parkkeerasin itseni vielä sohvalle katsomaan Jimiltä kaikkia mielenkiintoisia rikostarinoita ym. Kello olikin sit jotain kaksi kun kampesin sänkyyn…tai enemmän… olihan se varmaan hittolainen, sehän oli muuten neljä, kun mietin kelloa katsoessani, että sieltä ne dogut pikkuhiljaa könyy koteihinsa :DDDD

No mut juh. Sitten kun järkytykseltäni tokenin, niin pakkasin treenikassin ja ei kun salille. Vuorossa oli jalat ja vatsa. Eli perussettiä. Eilinen valvominen kyllä vähän verotti, oli semmonen löysä olo, puuuh. Eli ei valvomistakaan enää. Mun elämästä tulee hyvin hyvin hyvin jännittävää näiltä näkymin :DDDD Ei tähän kuvioon taida sopia kukaan muu kuin minä :DDDD No mikäs siinä, hyvä näin ;) Jeps, mut siis näin mentiin:

-pohjeprässi 3×15 -reiden ojennus 3×15 -reiden koukistus 3×15 -vatsarutistus 3×15-20 -jalkaprässi 3×15 (hallelujah, että otti koville tänään!) -Hooverit ja voimapyörä x3 -takareisi-pakara maaten 2×15 -takareisi-pakara seisten 2×15

Lämmittelyt crossilla 5min. Aerobinen ja jäähdyttely crossi 20min. Ja ei kun saunaan ja sitten lilat luomeen ja taas baanalle. Tänään tosin vain äitimuorin ja faijan kanssa :D mutta hauskaa meillä oli :) Syötiin hyvin! Minä söin mutsin kanssa Caesar salaattia ja jälkkäriksi mulle tuli pannaria, omenahillokkeella ja vaniljajätskillä. Ai miten niin dietti on tullut täyteen. Juhlat siis olivat aiheelliset. Ensi viikosta tai siis jo huomisesta palaan kyllä ruotuun ja jatkan kuten ennenkin. Tosin lisään proteiineja ja varmaan hiilareitakin. Ainakin välipala hedelmä aamupalan ja lounaan välillä olisi tulossa kuvioon mukaan. Muuten tiukkaa treeniä. Lihasta, lihasta, lihasta… sitä halutaan lisää :)

Jetsulleen. Mut nyt BB:n ihmeelliseen maailmaan. Kiitos ja kuittaus. Palaillaan!