Etusivu › Lepoa ja totaalilepoa 27.7.2012 Heidi  Tyk

Lepoa ja totaalilepoa 27.7.2012 Heidi  Tykkää 0 JAKOA Jaa Facebookissa Jaa Twitterissä Se on hassua, miten pienetkin muutokset vaikuttavat treenin kulkuun. Kymmenen päivää sitten kerroin  tässä  postauksessa siitä, miten mylläsin hauistreeniä vähän uuteen uskoon. En itse liikkeitä, vaan niiden toteuttamisjärjestystä. Se riitti siihen, että kehitystä tapahtui aivan uudella tavalla, eikä treenikään tuntunut enää pakkopullalta vaan sitä teki mielellään. Ensimmäisessä hauisliikkeessä toistot ovat nousseet koko ajan. Painon virkaa tuossa liikkeessä toimittaa tanko (20kg) ja sillä meni viimeksi jo 20-18-16. Pitää alkaa lisäillä tankoon tavaraa! Niin mielellään on tuota treeniä nyt tehnyt, että tänään suretti, kun oli pidettävä vapaapäivä. Haettiin puutiaisaivokuumerokotuksen toiset piikit, joten piti pitää liikunnaton päivä. Mikään täysi lepopäivä tämä ei ollut, kun sisälsi pientä shoppailua nimppareiden kunniaksi, mm. Ikeassa piti käydä täydentämässä tämän Hausfraun keittiövälineistöä. :D Iltapäivästä meninkin taas parvekkeelle aurinkoon lojumaan, kun huomenna jälleen sää muuttuu ukkosten myötä ja nämä suurimmat helteet olivat tällä erää taas tässä. Lämmintä on jatkossakin, mutta ei sentään ihan näin lämmintä (yli kolmeakymmentä). Surkeita yrityksiä napsia itse peilin kautta treenin jälkeen tärisevillä käsillä kuvaa.. :’) Taustalla näkyy mm. rikkaimuri, cd:itä, kännykälle lenkkikotelo, formuloiden ranneke ja tyhjiä vesipulloja. Hausfrau on laiminlyönyt hetkellisesti velvollisuuksiaan ja päästänyt tavaroita kerääntymään lipaston päälle! Kuva tiistailta. Huomenna on se perinteinen treenitön päivä. Ja tällä kertaa se on superharvinainen, sillä se on totaalilepopäivä. Joka lauantai lepään, mutta me myös käydään ruokakaupoissa joka lauantai. Vähintään kahdessa ja jos jotain muuta tarvitsee, niin muissakin kaupoissa. Hoidettiin nuo tänään. En varmaan tiedä miten päin olisin huomenna! Lepopäivän suurimmaksi projektiksi noussee varpaankynsien lakkaaminen.. :D hauistreeni Lue myös: Viikko 44: kun pelkkää jalkaprässiä veivasin 02.11.2015 Viikko 43: the b*tch is back! 25.10.2015 Viikko 39: painopäivitys, lempparitreenejä ja ruokalöytöjä 29.09.2015 Viikko 33: pöksymaniaa, liian kuumaa ja HCM 17.08.2015 Viikko 31: täysillä keveämmin 03.08.2015 Torstailöpinät perjantaina Epäsymmetriaa Heidi

Se on hassua, miten pienetkin muutokset vaikuttavat treenin kulkuun. Kymmenen päivää sitten kerroin  tässä  postauksessa siitä, miten mylläsin hauistreeniä vähän uuteen uskoon. En itse liikkeitä, vaan niiden toteuttamisjärjestystä. Se riitti siihen, että kehitystä tapahtui aivan uudella tavalla, eikä treenikään tuntunut enää pakkopullalta vaan sitä teki mielellään. Ensimmäisessä hauisliikkeessä toistot ovat nousseet koko ajan. Painon virkaa tuossa liikkeessä toimittaa tanko (20kg) ja sillä meni viimeksi jo 20-18-16. Pitää alkaa lisäillä tankoon tavaraa!

Niin mielellään on tuota treeniä nyt tehnyt, että tänään suretti, kun oli pidettävä vapaapäivä. Haettiin puutiaisaivokuumerokotuksen toiset piikit, joten piti pitää liikunnaton päivä. Mikään täysi lepopäivä tämä ei ollut, kun sisälsi pientä shoppailua nimppareiden kunniaksi, mm. Ikeassa piti käydä täydentämässä tämän Hausfraun keittiövälineistöä. :D Iltapäivästä meninkin taas parvekkeelle aurinkoon lojumaan, kun huomenna jälleen sää muuttuu ukkosten myötä ja nämä suurimmat helteet olivat tällä erää taas tässä. Lämmintä on jatkossakin, mutta ei sentään ihan näin lämmintä (yli kolmeakymmentä).

Huomenna on se perinteinen treenitön päivä. Ja tällä kertaa se on superharvinainen, sillä se on totaalilepopäivä. Joka lauantai lepään, mutta me myös käydään ruokakaupoissa joka lauantai. Vähintään kahdessa ja jos jotain muuta tarvitsee, niin muissakin kaupoissa. Hoidettiin nuo tänään. En varmaan tiedä miten päin olisin huomenna! Lepopäivän suurimmaksi projektiksi noussee varpaankynsien lakkaaminen.. :D