Etusivu › UUSI VUOSI ON ALKANUT

UUSI VUOSI ON ALKANUT

Nonnih, täällä sitä ollaan ja joo hengissä edelleen, vaikka olenkin ollut taas jossain nettipimennossa :D Ei vaan oo oikein ollut mitään kerrottavaa tai no jaa, ehkä enemmän kuin normaalisti jopa, mut ei oo tullut kirjoitettua siltikään :D Ei sitä vaan aina jaksa tiettekö???? Kyllä te tiiätte. Mutta kiva oli huomata, että muo oli jopa vähän kaivattu. Kiitos Pumpumkatti, mulle kuuluu oikein hyvää ja joo, treenaan edelleen sillä mielellä, että kisoihin mennään :) Toivotaan tosiaan että patti kasvaa tasaseen tahtiin, mutta nyt täytyy myöntää, että jopa minä syyllistyin tuossa joulun alla aikamoiseen joululäsöilyyn, mutta eilinen vaa´alla käynti olikin sitten aika järkytys. Multa oli nimittäin PUDONNUT paino viisi kiloa, siiiiiiis viisi kiloa :o Jebou… moni olisi tästä varmaan ihan innoissaan, mutta minä joka yritän tässä saada massaa lisää, en ollut kovin innoissani. Okei, mulla oli siitä pieni aavistus, että ehkä on vähän lähtenyt jotain vekka, kun strechit alkoi tuntumaan aika ”väljiltä” paidan hihat eivät kirranneet enää niin pahasti. Yksi takki meni ihan kivasti päälle, ei ahdistanut jne. Mutta silti, en ois uskonut, että viisi kiloa olisi kadonnut ja mä oon ihan oikeesti elänyt kuin pellossa, hävettää myöntää ;) Tosin jos totta puhutaan, niin en mä nyt mitään älyttömiä määriä herkkuja ole syönyt, jouluherkutkin rajoittui lähinnä yhteen päivään, mut sit on tullut tankattua sushia yms. glögiä ja vähän vinettoo ja ja ja ja … semmosta kaikkee törkyy aika ökysti :o Mutta ehkä mulla on sitten jokin sisäänrakennettu itsekontrolli (luojan kiitos) etten anna ihan kauheesti keulii ;) Mut toivoa saattaa että paino on lähtenyt oikeista paikoista eikä vaivoin kasvattamistani lihaksista. Hope so!!!!

Nyt sitten paluu arkeen on tapahtunut rytinällä. Salilla on huhkittu ja tahti kiihtyköön. Kyllä ne kadotetut kilot saadaan sinne takaisin :) mutta ei se nyt pahaltakaan tuntunut katsoa hieman kireämpää kroppaa salin peilistä… mutta ainahan sitä toivoisi, että sitä lihasta olisi paaaaaaaljon enemmän siellä, puuuh, loputon suo, grah!

Paljon on tullut uusia tuttavuuksia tässä viimeisten kuukausien aikana. Parisuhderintamalla on puhallellut uudet tuulet, I´m in löööööv again ;) Hiukset kasvaa ja ovat jälleen mustat ;) Olen alkanut haalimaan erilaisia silmälaseja, joo mä tiedän, oon vähän friikki :D mutta ne on kivoja. Aina saa vähän uudenlaista lookkia aikaseksi kun heittää erilaiset rillit päähän ;) Koirat voi hyvin, Penttikin. Kilpikonnat kolistelee terraariossaan entiseen malliin. Manu kissa on oma itsensä… ja eilen meille muutti lihansyöjäkasvikin :o Niin, sanokaapa kato muuta. Lihis on majoittunut tyttären huoneeseen ja mulla on tässä jännät ajat edessä, että saanko pidettyä lihiksen tyytyväisenä ja hengissä. Uhkasin syöttää duunikaverini sille sillä verukkeella, että lihis pysyy kylläisenä seuraavat kakskytä vuotta :D :D se ei oikein tykännyt mun vitsistä :o miksköhän, en mä vaan ymmärrä.

Koti on kiva, jouluvalot palaa vielä, vaikka loppiainen oli eilen :o ei se haittaa, nautitaan nyt vielä näistä talven pimeistä illoista. Tyttö vanheni tossa 25.12. Neiti on jo yhdeksän vuotias, jessus nää vuodet vierii. Kohta se on iiiiiso tyttö, huoh. Mä vanhenen huomenna :o yök, enkä totta tosiaan aijo kertoa että kuinka paljon :D :D Iloinen ylläri kuites oli tossa toissa viikolla duunissa, kun yksi meidän harjoittelija luuli, etten ole vielä kolmeakymmentäkään :o oho :D Noooooh, katellaan, että alkavatko kaupan tädit ja sedät kyselee papereita, kun tuli tämä muutos, että kaikilta alle kolkyt vuotiailta vaikuttavilta pitää kysyä paperit. Jos eivät kysy, niin jää kyllä bisset sit siihen. Mulle tulee varmaan tipaton vuosi :D

Semmosta. Jäiköhän jotain mainitsematta. Ei kait… No jaah, sanotaan nyt tämä, eilen yksi urpo varasi salilla smithiä varmaan toista tuntia. Ai että otti kupoliin, ehkä taisin sille jotain vähän mainitakin :o hyvä minä :D Mut siis oikeesti, jotain rajaa hei. Jätkä (joo ylläri se oli mies) puhu suurimman osan ajasta kännykkään siinä :o siis jee. Tänään ei juuri kukaan ärsyttänyt muo vaikka jengiä oli kuin pipoo. No se on taas tää aika vuodesta kun kaikki ovat tehneet lupauksen paremmasta elämästä. Viimeistään helmikuussa taas helpottaa ;) Yeps, mut hei, oikein ihanaa alkanutta vuotta kaikille. Olette olleet ajatuksissa :) *pus*